Albino Rocca

albino-rocca

Angelo Rocca – Představitel další generace vinařů vinařství Albino Rocca, která začala pěstovat hrozny v kopcích Barbaresca na přelomu 19. a 20. století. Právě vědomí této tradice Angela zavazuje a motivuje k dosahování nejvyšší kvality. Při své práci, ať už ve vinicích, nebo ve sklepích, hledá rovnováhu a harmonii mezi tradiční technikou výroby vína a moderní technologií.

Pomalu, ale jistě se rozrůstá počet a rozloha jeho vinic k dnešním 18ha. Nejvíce jich leží v Barbarescu. Angelo ovšem vlastní vinice jak v Nevie, tak i v malé vesničce San Rocco Seno d´Elvio, která se nachází v přímé blízkosti města Alba, ale stále ještě patří do apelace Barbaresco.

Kromě odrůdy Nebbiolo, která je jeho vášní, pěstuje také odrůdy Barbera, Dolcetto, Cortese a Chardonnay. Roční objem je 106.000 lahví, které distribuuje po celém světě.

Výsledky jeho práce jsou sledovány a hodnoceny i takovými znalci jako je Robert Parker, který ohodnotil jeho Albino Rocca Barbaresco, ročník 2007, počtem 92/100. Časopis Wine Spectator ohodnotil to samé víno počtem 95/100.

Žádné produkty od výrobce Albino Rocca nebyly nalezeny....