Ovčáčík

Tradice vinařství a vinohradnictví na Velehradě a v sousedních Tupesích (kde leží vinohrady rodiny Ovčáčíků) trvá už více než osm set let. Historicky je spjata s příchodem mnichů cisterciáků na Velehrad v roce 1205. Tento mužský řád, původem pocházející z francouzského Burgundska (založen v Citeaux roku 1098), později působící v mnoha místech Evropy (mimo jiné i v Čechách; právě na Velehrad zamířila několikačlenná komunita z kláštera v Plasích), byl znám svým aktivním přístupem ve využívání pokročilých způsobů zemědělského hospodaření. Ty také úspěšně uplatňoval v rámci správy rozsáhlých pozemkových majetků, kterých nabyl jakožto štědrých darů pro potřeby nově založeného velehradského kláštera. I díky nim se tato církevní instituce, na Moravě vůbec první pod cisterciáckým vedením, stala jednou z nejbohatších svého druhu v zemi. Existence cisterciáckého kláštera na Velehradě skončila v době josefínských reforem, kdy byl ke dni 27. září 1784 císařem Josefem II. zrušen a většina pozemkových majetků převedena do soukromých vlastnictví.

Rodinná firma Vinařství Ovčáčík, sídlící na Velehradě poblíž Uherského Hradiště, navázala na zdejší tradici vinařství a posouvá se svým uvažováním, způsobem pěstování révy vinné a výroby vína jakožto finálního produktu mezi kvalitativní špičku nejen v České republice, ale i v zahraničí. 

Díky menším rozlohám svých vinic se může dokonale soustředit na moderní, ale zároveň i velmi přísně orientovaný ekologický způsob zemědělského hospodaření, a to na integrovanou produkci hroznů a vína.Více zde: http://www.vino-ovcacik.cz/o-firme/

 

Nejprodávanější

235
2361235236
Značky
   
 • VO 11 RM 2 Poslední šance Kód: 01301
  Ovčáčik - Rulanské modré VzH 2011, 075l
  Skladem (1 ks)

  Aroma třešní se rozvíjí do bohaté a komplexní chuti červeného ovoce s jemným zemitým tónem. Je to elegantní a komplexní víno s dlouhým svůdným závěrem.


  235 Kč / ks
     
  Značka: Ovčáčík

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem