Clarence Dillon Wines

Clarence Dillon Wines

logo_clarence_dillon

V roce 1934 navštívil Bordeaux významný americký finančník, pan Clarence Dillon. Při svých cestách se zamiloval do Chateau Haut-Brion a využii jedinečnou příležitost získat, tento legendární majetek.

I takový slavný zámek, jako je Chateau Haut-Brion, neměl vždy dobré časy. Pan Clarence Dillon získal panství v roce 1935. To je počátek nového rozkvětu, ale hlavně dlouhodobého závazku rodiny Dillon vůči zámku, stejně jako i vinařstvím a vínům v Bordeaux.

Každé zlepšení a inovace byla od té doby vedena s láskou k dokonalosti. Chateau Haut-Brion zůstal hoden své tradiční vznešenosti, díky usílí mužů a žen odpovědných za jejich provádění.

V roce 1983 se podařilo získat do rodinného vlastnictví také sousední Chateau La Mission Haut-Brion. Dnes tedy Domain Clarence Dillon pracuje se dvěma velkými bílými a dvěma velkými červenými víny ze Chateau Haut-Brion a Chateau La Mission Haut-Brion. Domain Clarence Dillon tak využívá místních zkušeností získaných za pět století činnosti, které se odráží v každém víně, které se na statku zrodí.

Sedmdesát let po příchodu Clarence Dillona do Bordeaux se začala psát další kapitola rodiny Dillon. V roce 2005, pravnuk Clarence Dillona, Princ Robert Lucemburský založil nový subjekt jménem Clarence Dillon Wines a uvedl na trh první prémiovou značku "Clarendelle". Clarendelle, inspirováno jménem Clarence Dillona, je především poctou skvělému muži, prvnímu členu rodiny a jeho odhodlání, se kterým se před lety rozhodl v žít Bordeaux.

Další cíle jsou nasnadě. Prostřednictvím Clarendelle, Clarence Dillon Wines a Domaine Clarence Dillon využít potenciál a zkušeností této oblasti a jejích obyvatel, které je měřítkem kvality pro ostatní svět. Vnikající terroir, vášeň a kvalifikovanost místních lidí, zkušenosti přetavené staletími jsou ingredience potřebné pro vytvoření top-end Bordeaux.

Tato vize velvyslance obou značek Clarence Dillon Wines a Domaine Clarence Dillon, stejně jako i silná motivace jeho týmů, vedly k vytvoření Clarendelle 2005.

Žádné produkty od výrobce Clarence Dillon Wines nebyly nalezeny....