Bisquertt

Rodinné vinařství Bisquertt je v současné době jedno z nejprestižnějších v Chile. Nachází se v údolí Colchagua, ve kterém se rozprostírají také všechny vinice ve vlastnictví rodiny  Bisquertt. Colchagua Valley je v současnosti považována za jednu z nejlepších světových oblastí pro výrobu prémiových vín. Jejich kvalita je uznána ve více než 30 světových zemí a celé portfolio vín vinařství Bisquertt má ve své sbírce více než 300 významných národních i mezinárodních ocenění.
Viña Bisquertt byla založena v roce 1978 Osvaldem Bisquertt Reveco, který zasadil své první sazenice na vinici Rinconada vedle nejznámějších vinic v Chile v roce 1974. Dnes je Bisquertt řízen Osvaldovými syny a týmem odborných enologů pod vedením paní Joany Pereira, který se zaměřuje na výrobu svěžích, dobře vyvážených a elegantních vín, dobře vystihujících styl Colchagua Valley.

V současné době se víno pěstuje na dvou odlišných farmách, kde každá odráží svůj specifický terroir:
"El Rulo" – téměř 106ha vinic, osázených v letech 1999-2000 odrůdami Cabernet Sauvignon, Carmenére, Syrah, Merlot a Malbec. Jílovité podloží a 750ml průměrných ročních srážek umožňují úrodu necelých 9tun/ha. Tyto hrozny se dále zpracovávají do vín kategorie Premium, Gran Reserva a Reserva.
"El Chequén" – téměř 96ha vinic, osázených mezi lety 2000-2008 odrůdami Cabernet Sauvignon, Carmenére, Syrah, Merlot, Gewurztraminner, Viognier a Malbec. Aluviální, jílovité, štěrkové a křemičité podloží, roční průměrné srážky 300-350ml, které proběhnou mezi květnem, až srpnem pomáhají k výnosu 6-7,5tuny/ha. Také zde se tyto hrozny zpracovávají do vín kategorie Premium, Gran Reserva a Reserva.

Žádné produkty od výrobce Bisquertt nebyly nalezeny....