USA - Washington State - o vinařstvích

Snoqualmie

SNQ_logo_bw

Společnost byla založena v roce 1984. Snoqualmie bylo jedno z prvních prémiových vinařství ve státu Washington, vyrábějící víno ​​z tradičních odrůd a z vinic celé Columbia Valley.

Z původního sídla, které se nacházelo v podhůří Cascade Mountain, se vinařství Snoqualmie přesunulo do Prosseru, na úpatí kopců Horse Heaven, kde v roce 2002 zahájilo svoji novou činnost.

Pod vedením Joy Andersen, která je ve společnosti vrchní enoložkou od roku 1991, se Snoqualmie stalo lídrem v oblasti trvale udržitelného a ekologického vinařství ve Washingtonu. V roce 2003 uvedlo na trh svoji řadu ekologicky vyprodukovaných vín - Naked.

14 Hands

14 hands_logo

Vinařství 14 hands čerpá svou inspiraci z dob, kdy ze po kopcích východního Washintgonu proháněli divocí mustangové. Jílovito-písčitá a štěrková půda, která dala těmto koním jejich odolnost, se nyní stará o jedinečný charakter místních vín.

Výsledkem jsou mladá červená vína s plnou ovocnou chutí a perlivá mladá bílá vína, která jsou doplněna nespoutaným duchem tohoto regionu. Divokým koním a nespoutanosti vzdává toto vinařství hold i svými typickými barevnými a velmi oblíbenými etiketami.

NorthStar

logo North star

Mladé vinařství, ze státu Washington, jehož vinice se nachází v oblasti Walla Walla, která je považována za jednu z nejlepších pro pěstování odrůdy Merlot. Tajemství úspěchu tkví v mikroklimatu soutoku tří hlavních řek v oblasti, Snake, Yakima a Columbia. Columbia je též název sousední vinařské oblasti, úhrn ročních srážek je 6-8 cm a doba slunečního svitu v letním vegetačním období je 17,5 hodiny.

Snahu o vytvoření nejlepších Merlotů na světě deklaruje vinařství Northstar myšlenkou využití umu a zkušeností z výroby vína starého světas v kombinaci s inovacemi světa nového. Hlavním hybatelem dění ve vinařstrví je winemaker David Merfeld, který zde pracuje již od roku 1990.

9. 9. 2009 odstartoval projekt nazvaný “Big Dipper Project.”, jehož cílem je výroba nejlepšího Merlotu pojmenovaného Big Dipper (Velký vůz) ve státě Washington. Projekt bude završen v letošním roce, 2012. V poravidelných blozích ho popisuje a komentuje známý a oceňovaný spisovatel Leslie Kelly.

Seven Falls

seven_falls_logo

Název vinařství "Seven Falls" byl inspirován skupinou sedmi vodopádů, které se kdysi nacházely podél řeky Columbia, v místě dnes nazývaném "Wahluke Slope". Wahluke Slope je jedním z nejteplejších a nejsušších míst ve státě Washington, a se svým jedinečným podložím je ideálním místem pro vytváření přímočarých a odrůdově typických vín. Vína "Seven Falls" jsou plná i dostatečně elegantní.

Toto vinařství vyrábí pouze tři, ale znamenitá vína - Cabernet Sauvignon, Merlot a Chardonnay.