USA - California - o vinařstvích

Villa mt. Eden

logo Villa MtEden

Historie vinařství Villa mt. Eden, založeného v roce 1881, sahá až k samým počátkům vinařství v kalifornském Napa Valley. Jako jedno z nemnoha vinařství v oblasti přežilo Prohibici, kdy byli vinaři závislí na přímém prodeji hroznů nebo výrobě vína pro církevní účely.

Mezi lety 1940 až 1960 několikrát změnilo majitele až ho roku 1969, na počátku Kalifornské vinařské renesance, koupili manželé James a Anne McWillamsovi. O pět let později se spojili s Nilsem Vengem, který pak nastartoval a udržel růst jejich vinařství po celé následující desetiletí, než ho předal Mikeovi McGarthovi. Pod jeho vedením získalo vinařství během následujících 25 let pět umístění v žebříčku Wine Spectator´s Top 100 wines.

Přede dvěma lety předal vedení svému asistentovi Armandu de Santiago, který se zaměřil na výrobu unikátních elegantních vín s intenzivní ovocnou chutí a zvýrazněním specifik míst, na kterých vyrostly.

Michael Mondavi Family

logoMichael-Mondavi-Family

Čtvrtá generace rodiny Mondavi spojila veškeré své zkušenosti, založila vinařství a zahájila výrobu vín. To vše začalo v roce 1919, kdy byl rodinou dědeček Michaela Mondaviho, Cesar, požádán o zahájení výroby vína v době prohibice. A právě v té době, v Lodi, v Kalifornii, rodina Mondavi začala svou cestu ve výrobě Kalifornských vín.

Cesarův syn, Robert, se zapojil do výroby vína v průběhu jeho vysokoškolských studií.  V roce 1966, Robert a jeho syn, Michael, založili Robert Mondavi Winery, s cílem stát se inovátory při výrobě vín a posnout Kalifornská vína mezi světovou špičku.  Michael pracoval jako winemaker prvních  8 sezón a následně se věnoval obchou a marketingu.  Rober a Michael zasvětili svůj život celosvětové propagaci Kalifornských vín a propagaci vinné kultury v USA.   Robert Mondavi Winery vstoupila na burzu v roce 1994, kde Michael zastával funkci Presidenta, CEO a předsede správní rady až do doby, kdy v roce 2004 založil vlastní vinařství.

Dnes, se svým synem Robem Mondavi Jr., produkují světová vína pod značkou Michael Mondavi Family Estate.