Španělsko - Rioja - o vinařstvích

Bodegas Escudero

faimilia_escudero_logo_s_erbem_invert

Tradice a umění vinařů rodiny Escudero sahá do roku 1852, kdy poprvé Juan Escudero vyrobil víno v Grávalos v La Rioja. Benito Escudero, otec současné generace vinařů byl v padesátých letech 20. století vůbec první výrobce Cavy v Rioja!
Čtvrtá generace této rodiny vinařů se podílí na všech činnostech ve vinařství: Jesus, Maria Angeles, Amador a José Maria Escudero.

Respekt k životnímu prostředí, výzkum a profesionalita ve všech oblastech podnikání a závazek nabídnout zákazníkům vynikající produkt, stejně jako vynikající služby jsou základy, na nichž je obchodní činnost vinařství Escudero postavena.
V roce 2000 se rodina Escudero rozhodla rozšířit svou činnost do Navarry.
Amador Escudero byl po dlouhá léta poradce pro několik vinařství v Navarra. Na základě jeho zkušeností s místním terroir a vědomí kvality místních vinic se rozhodl začít dělat své vlastní víno v této vinařské oblasti. Tak vznikla nová řada červených a růžových vín pod názvem Logos.

Telmo Rodriquez

logo Telmo Rodriguez

Majitelé tohoto vinařství, partneři Telmo Rodrigez a Pablo Eguzkiza, založili své první vinařství v roce 1994. Přestože jejich víno bylo úspěšné, růst cen hroznů v devadesátých letech minulého století způsobil, že se na čas museli věnovat i jiným oborům. Jejich sen o znovu vzkříšení původních Španělských odrůd a oživení dávno opuštěných a zapomenutých vinic ale žije dál. Dnes se k němu vracejí svými projekty v Malaze, kde pěstují Molino Real, a v Cebrerosu s odrůdou Pegaso. Po návratu na trh se zpočátku soustředili hlavně na snadnou výrobu a rychlý prodej osvědčených vín. Působení v mnoha různorodých vinařských regionech: Navarra, Rueda, Alicante, Toro, Aragón, Ribera del Duero, Rioja, Valedorras a Cigales, jim umožnilo do detailu prostudovat nejlepší možnosti pěstování odrůd Tempranillo, Tinto fino, Tinta de toro, Garnacho, Monastrell, MencÍa, Verdejo, Viura a Godello.  Proto dnes na základě partnerství s nejlepšími pěstiteli vína, v kombinaci s vynikajícím vinařstvím a skvělým využitím půdních i klimatických podmínek jednotlivých regionů produkují kvalitní vína ceněná jak doma, tak na mezinárodním trhu. Jejich nejúspěšnější vína jsou Dehesa Gago, Basa, Gaba do Xil, Viña 105, Gago, Gazur, Almuvedre, LZ a MR.