Francie - Údolí Rhone - O vinařstvích

 Vinařství Cave de Tain

logo Cava de tain

Cave de Tain leží na úpatí pohoří Hermitage, mezi Valencií a Lyonem, přímo uprostřed historické vinařské oblasti Severní Rhone. Vinařství bylo založeno roku 1933 Luisem Gambertem de Loche. Následující generace přispěly k rozšíření společnosti, která dnes sdružuje více než 390 vinařů a obhospodařuje více než 1000 hektarů vinic. Na nich produkuje celkem pět vín cru a stejně jako jedno druhových Vins de Pays (vína s označením původu Hermitage, Crozes Hermitage, Saint Joseph, Cornas and Saint Peray), což z tohoto vinařství dělá největšího výrobce vín cru v severním Údolí Rhone.

Jejich ambice jde ale mnohem dál a snaží se o dosažení ekonomického úspěchu při hospodaření na trvale udržitelných vinicích - dá se shrnout stále platným heslem vinařství, které pochází už z roku 1933: Vynikáme ve všem, co děláme.

 Vinařství Pierre Amadieu

logo Oval Amadieu

Historie tohoto rodinného vinařství začíná roku 1929, kdy dědeček současného majitele začal produkovat a prodávat víno pod značkou Pierre Amadieu. Už tehdy se soustředil na využití jedinečnosti rodinných vinic v Gigontu a byl také jedním z prvních, kdo začal na vinětách označovat původ vína.

Od roku 1932 je nositelem zlaté medaile National Agricultural Concours of Paris. Jedinečnost rodinných pozemků ctí i současný majitel, jehož největší pýchou je výroba elegantních vín v souladu s přírodou. Stáří révy na vinicích se snaží udržet na 45 letech a svůj úspěch zakládá na ruční práci, ať už při sklizni nebo při protrhávání listů či ručním výběru hroznových poupat. A milovníci vína i odborná veřejnost jeho práci více než oceňují: mimo jiné i stříbrnou medailí VIF při jeho Gigondas Domaine Grand Romane 2009 nebo zlatou medaili ze soutěže Vinsobres 2011 pro cuvée Les Piallats 2009.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.