Vinařství Simenon

Znojemská vinařská podoblast a vína z Chvalovic

Vinařství SIMENON se nachází v tradiční jihomoravské vinařské vesničce Chvalovice poblíž rakouských hranic. Obec leží v údolí potoka Daníž, který spojuje ned několik vinařských obcí.

Chvalovice jsou součástí Znojemské vinařské podoblasti, kde se daří hned několika odrůdám vinné révy. V obci máme dochovanou sklepní uličku a místní sklípky jsou chloubou chvalovických vinařů. Každý rok v červnu se u nás koná den otevřených sklepů, kdy můžete ochutnávat vína od zdejších vinařů a samozřejmě nahlédnout do jejich sklípků. Největší viniční trať ve Chvalovicích se jmenuje Dívčí hora.

Centrem regionu je historické královské město Znojmo, které proslavilo tradiční historické vinobraní, ale i další kulturní akce spojené s vínem. 

Název vinařství jsme nevybrali náhodou. SIMENON bylo jméno chvalovického rychtáře Simenona Nubfruhna. Ten v roce 1717 písemně stvrdil, že se v obecní chvalovické šenkovně budou dodržovat podmínky stanovené pro výčep vína Louckým klášterem. Tím byla nastavena laťka kvality a nároky na chuťové vlastnosti pro vybrané jazýčky zdejších pánů.

V našem vinařství SIMENON při výrobě vína zapojujeme moderní technologii, ale i tradici spojenou s dřevěnými sudy a spontánním kvašením. To ve víně nechá vyniknout terroir jednotlivých odrůd a poloh. Ročně vyprodukujeme až 10 000 lahví vína.
 

"V každém ročníku zkouším nové postupy, které víno posunují stále dál. Přitom se však snažím maximálně zachovat vínu osobitý charakter a tvář, které si přináší z vinic."- sklepmistr vinařství SIMENON Lukáš Kovalský.

 

Pokračujte výběrem kategorie výše či vlevo...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.